0 (258) 268 36 54 0 (258) 268 36 55 info@atiktel.com

Blog

  • Sümer Mah. 119 Sk. No:14 Merkezefendi /DENİZLİ
  • 0 (258) 268 36 54
  • info@atiktel.com

Gabion tel sepet

Gabion Sepetler


Gabion sepetler toprak hareketinin ve erozyonunun sabitleştirilmesi, nehir kontrolü, rezervuarlar, kanal düzenlemeleri, çevre mimarisi ve payanda duvarları dahil olmak üzere birçok durumda kullanılmaktadır. Kaynaklı tel örgüden veya dokunmuş tellerden üretilebilmektedirler. Kaynaklı tel örgüden yapılan gabion sepetlerin kurulması daha hızlıdır ve gerilme ihtiyacı da bulunmamaktadır. Bu şekillerini korumalarına, kabarma ve çöküntü olmaksızın durmalarına ve duvara kolaylıkla uyum sağlamalarına imkan vermektedir. İçlerinden boru geçmesi gerekiyorsa kesilerek delik açılması da mümkündür.

İçleri makine ile doldurulabilen gabion sepetlerde ısmarlama veya küçük, büyük projeler için halka satışımız bulunmaktadır.

Gabion sepetler ayarlanabilir özelliktedir ve şirketimiz ev bahçelerindeki kullanım için özel kavisler üretebilmektedir. Peyzaj düzenlemesi için kullanıldığında ise çeşitliliği sınırlayan tek şey hayal gücüdür. Örneğin şarap şişeleri dolgu unsuru olarak kullanılabilmektedir veya dolgunun yarısı taştan yarısı kütükten oluşabilmektedir (bu tür bir dolgu sadece dekorasyon amaçlıdır). Ayrıca dolguda kullanılan taşların değerli olanları önde kullanılırken, daha az değerli olanlar arka tarafa konulmaktadır. Şirketimiz kavislerden merdiven basamaklarına kadar özel tasarımlar için ısmarlama gabion sepetleri de üretmektedir.

Kaynaklı tel örgü gabion sepetler galfan telinden üretilmektedirler. Sepetlerimizde kullanılan tüm tel örgü panellerimiz Avrupa’dan ithaldir, EN10244-2 standartlarına uygundur ve 540-770N/mm2 çekme direncine sahiptir ve maks. % 0,10 çelik türü yapısındadır.

Galfan kaplı olmasının yanı sıra gabion sepetlerimizi doğal renklere sahip olarak da üretiyoruz. Plastik kaplı üniteler ise sahil projeleri için en uygun olanlardır.

Gabion Sepet Kaplamaları

Gabionlar sepetler bina dışının kaplamaları ve giydirmeleri için de kullanılmaktadırlar. 0,3m ile 0,5 m arasındaki gabion sepetler genellikle projelerde kullanılırlar ve kelepçe iğnelerle binaya tutturulmaları gerekmektedir.

Gabion Çitler

Gabion sepetler birçok durumda önemli bir unsur haline dönüşmüşlerdir. Dar derinliğe sahip gabion sepetlerden yapılan ince duvarlar son derece popülerleşmişlerdir. Yatay yüzeyleri gerektirdikleri ve dar bir derinlikte oldukları için ilave bir destek sağlamlığı sağlamak için gereklidir. Bu gabion sepetlerin içine belirli aralıklarla konulan metal veya beton direklerle sağlanmaktadır.

Gabion duvar ve gabion set fiyatları ve daha fazlası için bize ulaşınız. 
Gabion Sepet Tel ürünlerimiz için lütfen tıklayınız.