0 (258) 268 36 54 0 (258) 268 36 55 info@atiktel.com

Blog

  • Sümer Mah. 119 Sk. No:14 Merkezefendi /DENİZLİ
  • 0 (258) 268 36 54
  • info@atiktel.com

Hasır Tel Hasır Tel Uygulamaları Faydaları

Hasır Teller


En üst kalitedeki hasır tellerin geniş bir seçimini Atiktel Şirketimizin satış noktalarında bulabilirsiniz. Hasır tellerimiz düz panel şeklinde olan çok yönlü bir üründür. Düşük karbon ve paslanmaz çelik dahil olmak üzere çeşitli metallerden ve metal alaşımlarından üretilmektedir. Ayrıca birçok büyüklükleri bulunan hasır tellerimizin başta kare ve dikdörtgen olmak üzere farklı gözenek şekilleri de mevcuttur.

Dokuma hasır tellerin yanı sıra kaynaklı hasır teller tel ürünlerin iki ana türünden bir tanesidir. Kaynaklı olanları genellikle daha uygun fiyatlıdır. Tellerin birleştiği noktada kaynaklanmış bir seri paralel telin yer aldığı ızgara şekilli bir yapıya sahiptirler. Kaynağın gücü ve kalınlığı kaynak basıncı, zaman ve sıcaklık gibi faktörler tarafından belirlenmektedir. Kaynaklı hasır teller çok çeşitli şekiller oluşturmak için eğilebilirler veya kesilebilirler.

Hasır Telin Faydaları


Kaynaklı hasır tellerin dizaynı ve yapısı beton gibi ağır materyalleri tutarken biçimin değişmeden sağlam bir şekilde kalmasına olanak vermektedir. Eğilmesi gereken durumlarda tek bir parça olarak eğildiği için fonksiyonel olmaktadır. Hasır teller çelik çubuklara nazaran daha az güç takviyesi ve destek gerektirdikleri için daha maliyet etkindirler.

Birçok farklı metal malzeme ile birlikte kullanılabilen hasır tellerin kurulması hızlı ve kolaydır. Kolay kullanımı iş tamamlama sürelerini azaltırken projelerin de bütçe sınırları içinde kalmalarına imkan vermektedir. Dolayısıyla hasır teller işlerin daha az işgücü, malzeme ve kaynak ile yapılmasına olanak vermektedirler.

Hasır Tel Uygulamaları


Hasır tellerin düşük maliyeti, kolay kullanımı ve çok yönlülüğü hasır telleri birçok farklı uygulama için popüler bir seçenek haline dönüştürmektedir.

Çitler ve kapılar: Hasır telleri müstakil evlerin ve her türden ticari ve endüstriyel varlığın içinde ve etrafında kurulu olarak bulabilirsiniz.   

Binaların yüzeylerindeki mimari kullanımlar: Her ne kadar hasır teller güçlü ve dayanıklı oluşları ile bilinseler de mimarlar hasır telleri estetik amaçlara yönelik olarak da sıklıkla kullanmaktadırlar.

Yeşil bina amacına yönelik kullanımlar: Hasır tellerin kullanımı binaların çevreyi koruma açısından daha yeşil olmalarını ve bu yöndeki sertifikasyonları almayı kolaylaştırmaktadır. 

Korkuluklar ve ayırma duvarlar için dolgu paneller: Dolgu paneller temiz ve modern görünümü ile bölme ve ayırma duvarlarında kullanılırlar.

Hayvan kontrolü: Çiftçiler, hayvan yetiştiricileri ve hayvan kontrol uzmanları sürüleri ve diğer hayvanları bir arada tutmak için hasır telden çitleri kullanmaktadırlar.

Kapılar ve pencereler için perdeler: Hasır telden perdeler pencere ve kapılar için güçlü ve etkin bir böcek kontrolü sağlamaktadırlar.

Makine koruyucular: Yaklaşılmasını istemediğiniz endüstriyel makinelerinizin etrafına koruma amaçlı konulabilirler.

Raf ve bölme: Gücü ve sağlamlığı ile hasır teller ağır ürünlerinizi depolamanın yanı sıra satış için görünürlüğü artıran bölmeler olarak da kullanabilirler.
 
Boru ve Tavanlar: Hasır tel duvarlara monte edilen borulara ve tavanlara destek olarak kullanılmaktadırlar.

Tarım: Bariyer ve çit, mısır ambarı ve hayvanları gölgeleyici panel olarak tarımda kullanımları yaygındır.

Atiktel Hasır Tel Uygulamalarınıza Özel Hasır Tel Üretmektedir

Ülkemizin önde gelen hasır tel üreticilerinden birisi olarak Atiktel karbon çelikten ve paslanmaz çelikten yüksek kalitede galvanize hasır teller üretmekte ve siz müşterilerimize sunmaktadır. Tüm boyutlarda, tel çaplarında ve gözeneklerde olan mevcut ürünlerimizi internet sitemizde inceleyebilirsiniz. Eğer uygulamalarınız için tam istediğiniz ürünü bulamadıysanız lütfen bizi arayınız.

Size ihtiyaçlarınız ve bütçeniz çerçevesinde en iyi çözümü seçmenizde yardımcı olabiliriz. Müşterilerimizi her şeyin üstünde tutuyor ve taleplerinizi en kısa süre içinde cevaplandırıyoruz.