0 (258) 268 36 54 0 (258) 268 36 55 info@atiktel.com

Blog

  • Sümer Mah. 119 Sk. No:14 Merkezefendi /DENİZLİ
  • 0 (258) 268 36 54
  • info@atiktel.com

Her Sektör İçin Özel bir Ürün - Kaynaklı Hasır Tel

 

Kaynaklı hasır tel birçok sektörde kullanılan özel bir üründür. Sektörlerin ihtiyaçlarına göre farklı biçimlerde kullanılan kaynaklı hasır tel çok sayıda ürünle birlikte veya uygulamalarda kullanılmaktadır.

Örneğin betondan tüm yapılar için en iyi güçlendirme unsurlarından birisi kaynaklı hasır teldir. Bununla birlikte, yanlış bir şekilde kaynaklı hasır telin çok yönlü olmadığı söylenmektedir. Sektör türüne bakmaksızın hasır telin birçok kullanım alanı mevcuttur.

Günümüzün Trend Ürünü  


Birçok şirket otomotiv parçalarını ve mikroçipleri taşımak için kaynaklı hasır teller kullanmaktadırlar. Plastiğe göre hasır tel kullanmanın avantajı kaynaklı telin yapısının plastiğinkinden çok daha güçlü olmasıdır. Hasır telin isteğe göre uyarlanması da kolaydır.

Hasır tellerin en avantajlı özelliklerinden ikisi ise hafif olmaları ve içlerinden bol miktarda hava ve su akışına izin vermeleridir. Üreticiler yüksek hassaslıkta araçlar ve teknoloji kullanarak tam istenen özelliklere sahip ürünler üretmektedirler. Küçük parçalar kolaylıkla nakledilebildiği için büyük olsun küçük olsun birçok şirket kaynaklı hasır telleri tercih etmektedirler.

Daha az bakım


Daha yeni inovasyonlar ile birlikte günümüzün kaynaklama teknolojisindeki ilerlemeler sayesinde daha az bakım gerektiren ve sorun çıkarmayan kaynaklı hasır teli, şirketler artan bir oranda tercih etmektedirler. Gerekirse kolaylıkla tamir edilebilen yapıları ile ciddi bir avantaj sunan hasır tele yönelik birçok endüstrinin yoğun bir talebi vardır. Çok yönlü özellikleri ile bu ürün gerçekten de herkese uygun bir yapıdadır.

Beton binalar kaynaklı hasır telin sağlayabileceği sağlamlığa ihtiyaç duymaktadırlar. Elyaf ağların kullanılması kısa süre içinde kaynaklı hasır telde olmayan plastik çatlakları ortaya çıkarmaktadır. Kaynaklı hasır tel kullanılan beton levhalar güçlü kalırlar ve zamanla parçalanıp ufalanmazlar. Bu sayede kaynaklı hasır tel gerçekten de betonarme binalara uzun ömürlü olmayı garantilemektedir.