0 (258) 268 36 54 0 (258) 268 36 55 info@atiktel.com

Blog

  • Sümer Mah. 119 Sk. No:14 Merkezefendi /DENİZLİ
  • 0 (258) 268 36 54
  • info@atiktel.com

Neden Galvanizli Tel Almalıyım


Galvanizli tel paslanmayı önlemeye yardımcı olması için çelik telin koruyucu nitelikteki çinko ile işleme tabi tutulması ile ortaya çıkan bir üründür. Galvanizleme elektrokimyasal ve elektrikli kaplama süreçlerinin kullanılması yoluyla çinkonun çeliğe uygulanması sürecidir. Galvanizli tel üretmenin günümüzdeki en yaygın yolu sıcak banyo veya sıcak daldırma dediğimiz yöntemdir. Bu yöntemde çoğunlukla çelikten olan tel parçaları sıcak haldeki eriyik çinkoya koruyucu bir kaplama oluşturması için batırılmaktadır.

Peki, bir kişi diğer ürünler yerine neden galvanizli teli tercih etmelidir? Aşağıda bu sorunun cevabı olan 8 sebebi sıraladık.  

1. Sebep – Düşük Başlangıç Maliyetleri


Galvanizli tel diğer işleme tutulan tellere göre daha az maliyetlidir. Özel boyama gibi diğer tipik kaplamalar çok daha fazla emek yoğundurlar ve daha yüksek başlangıç maliyetleri gerektirmektedirler.

2. Sebep – Düşük Bakım


En baştan itibaren tasarruf etmenize imkan veren galvanizli tel düşük bakım gerektirmesi nedeniyle uzun dönemde karlı bir yatırımdır.

3. Sebep – Güvenilir Performans


Galvaniz kaplama nihai ürünün dayanıklılığını artırmaktadır. En düşük incelikteki kaplamalar dahi ürünün performansını önemli derecede iyileştirmektedir.

4. Sebep – Uzun Ömürlülük


Testler ve çalışmalar galvanizli tel için ortalama ömrün kırsal bölgelerde 50 yıl ve üzeri, ekstrem kentsel ve kıyı bölgesi koşullarında ise 20-25 yıl arasında olduğunu ortaya koymaktadır. Müteahhitler uzun yıllar kullanılabilecek galvanizli telleri projelerinde gönül rahatlığıyla kullanabilirler.

5. Sebep – Total Koruma


Telleri galvanizlemek için kullanılan yöntem keskin köşeler, oyuklar dahil olmak üzere malzemenin her parçasının korunmasını sağlamaktadır. Endüstrideki başka hiçbir kaplama galvanizin sağladığı koruma seviyesini sunamamaktadır.

6. Sebep – Dirençli Kaplama


Kaplama zarar görmeye karşı yüksek direnç yaratan son derece özel bir kaplamadır. Galvanizleme işlemi çelik teli her türlü ortamda ortaya çıkabilecek hasarlara karşı koruyacaktır.

7. Sebep – Kolay Kullanım


Diğer çelik malzemelerden farklı olarak galvanizli tel teslim edildiği anda kullanıma hazırdır. İlave bir hazırlık, zaman alıcı muayene, boyama veya kaplama gerektirmemektedir.

8. Hızlı Teslimat


Galvanizli tel için Atiktel şirketimize verdiğiniz siparişlerinizin kısa süre içinde elinizde olacağından emin olabilirsiniz. Sipariş alındıktan sonra eksiksiz tam bir kaplama telin üzerine sadece dakikalar içinde uygulanabilmektedir. Bu da çok kısa teslimat süreleri anlamına gelmektedir.  

Yukarıdaki saydığımız sebeplerin dışında galvanizli tel aynı zamanda en popüler ve en çok satan kaplama tel olduğu için kendini kanıtlamış bir üründür.