0 (258) 268 36 54 0 (258) 268 36 55 info@atiktel.com

Blog

  • Sümer Mah. 119 Sk. No:14 Merkezefendi /DENİZLİ
  • 0 (258) 268 36 54
  • info@atiktel.com

Panel Çit Tel Kullanım Alanları


Panel çit teller başta güvenlik olmak üzere sınırların belirlenmesi amacıyla yaygın bir şekilde kullanılan bir çit türüdür. Üzerine eklenen helezon jiletler ile daha üst düzey bir güvenlik sunan panel çit tel bu nedenle sanayiden, ticarete ve bireysel kullanıma kadar birçok kullanım alanına sahiptir.

Hayvanlar için kapalı alanlar


Geniş panel çit teller ile kolaylıkla hayvan barınakları, padoklar, ağıllar oluşturulabilmektedir. Ayrıca, en zor koşullarda dahi planlamanıza uygun kapı panelleri de mevcuttur. Paneller göreceli olarak hafiftirler, t tipi direkler ile kolaylıkla kurulurlar ve maliyet etkindirler. Sadece dört panelle dahi iyi bir alan yaratabilirsiniz.

Kapalı tarla alanları


Çiftlik hayvanlarını bir arada tutmak ne kadar önemliyse, tarlaları ve yetiştirilen ürünleri de çiftlik ve yabani hayvanlardan uzak tutmak bir o kadar önemlidir.

Sert paneller t tipi direkler arasına rahatlıkla kurulurlar. Tepelik olanlar dahil olmak üzere tüm araziler için uygundurlar. Her türlü ihtiyaca yönelik olarak kesilebilirler.

Panel çit tel her ne kadar diğer opsiyonlarla karşılaştırıldığında pahalı olsa da az bakım gerektirmesi sayesinde zamanla başlangıç maliyeti kolaylıkla çıkmaktadır.

Şehir dışı evler

 
Eviniz şehir dışında ve/veya bahçeli ise panel çit tel yürüyüş yolunu güzelleştirmek ve bahçe alanında kapalı bir alan yaratmak için kullanılabilir. Ayrıca, evcil hayvanlarınıza yönelik olarak küçük bir ağıl oluşturmak için panel çitlerden yararlanabilirsiniz.

Fabrika sahaları


Fabrikalar üretim yapılan, içlerinde değerli makinaların bulunduğu çalışan kişiler haricindekilerin girmemesi gereken yerlerdir. Bu özelliklerine binaen panel çit telin en fazla kullanıldığı yerlerin içinde fabrikalar bulunmaktadır. Yüksek panel çit tel ile ve helezonik jilet gibi ilave güvenlik unsurları ile fabrikaların etrafı çevrilerek gerekli önlem arzu edilen düzeyde alınabilir.

Site çevresi


Günümüzde sitelerin sayısının artması ile artan miktarda panel çit tel ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Giriş çıkış güvenliği ve site içi alanların güvenliği tamamen site sınırlarından yabancı kişilerin girmemesine bağlıdır. Bu da panel çit teli site çevresi alan için vazgeçilmez kılmaktadır. Yüksek ve sağlam panel çit tel ilave güvenlik unsurları ile site içi alanların güvenliğini eksiksiz bir şekilde sağlayabilmektedir.

Hayvancılık, çiftçilik, ev ve site kullanımları haricinde panel çit tel sınır ve güvenlik oluşturulmak istenen tüm alanlarda kullanılabilmektedir.