0 (258) 268 36 54 0 (258) 268 36 55 info@atiktel.com

Blog

  • Sümer Mah. 119 Sk. No:14 Merkezefendi /DENİZLİ
  • 0 (258) 268 36 54
  • info@atiktel.com

Panel Çitler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Panel Çitler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Panel Çitler kolaylıkla kurulabilmeleri ve sağladıkları verimlilik ile her ortamda tercih edilen ürünlerdir. Sağlamlıkları ve estetik yapıları ile çit uygulamalarına yönelik akla gelen ilk çözümlerden birisidir.

Kullanışlı paneller ihtiyaçlarınız tam karşılığı olacaktır


Eviniz, hayvan barınakları veya yürüyüş yolları için panel çitler harika çözümlerdir. Panel çitlerin çok farklı boyutları, yapıları ve dış görünümleri mevcuttur. Bu çerçevede bilinenlerin dışında birçok farklı uygulama sahası da bulunmaktadır. Örneğin hayvanat bahçelerinde hayvanlar ile insanlar arasındaki sınırı belirlemek için sıklıkla kullanılmaktadırlar. Bu örnekte hayvanın büyüklüğüne göre hafif veya ağır ve kalın panel çitler konulabilmektedir.

Yürüyüş yolları için paslanmaz çelikten paneller çok iyi bir seçenek olacaktır. Fidanlıklar ayrıca su endüstrisinde kullanılan uygulamalar için PVC kaplı panel çitler tercih edilmektedir.

Sayısız uygulamaya yönelik ve her ihtiyaca uyabilen panel çitler mevcuttur.

İstediğiniz ölçüleri seçin ve siparişinizi verin


Tel rulolar halinde üretilen paneller sonrasında düzleştirilip hedeflenen büyüklüğe göre kesilirler. Büyük siparişlerde panel çitlerin istenen spesifikasyonlara göre üretilmesi de mümkündür.

Panel çitler ile rulo çitler arasındaki farklar


Panel çitler ile rulo çitler arasındaki farklara kısaca değinmek gerekirse, ilk olarak söyleyebileceğimiz fark panel çitlerin kolaylıkla kurulabilmesidir. İsteğinize göre özel olarak sipariş getirilirler ve kesilmeye çok az veya hiç ihtiyaç duymazlar. Bir veya iki kişi tarafından kolaylıkla yerleştirilip kurulabilirler. Tüm bu özellikleri panel çitleri çabuk kurulum ve az iş gücü kriterleri açısından ideal seçeneğe dönüştürmektedir.

Rulo çitler ise daha geniş alanlar için harika bir alternatiftir ve ilave çalışanları ve profesyonel kurulum yapan teknisyenleri gerektirebilmektedir. Direkler, pense, kanca gibi malzemeler çitin kurulması için gerekecektir.

Kurulum Tavsiyeleri


Tel kalınlığına ve gözenek büyüklüğüne göre panellerin şeklinde sarkmaya neden olabilen bir kavis meydana gelebilir. Böyle bir durum meydana gelirse ve zımbalama bir çözüm değilse, düz bir tel panel çit boyunca dik tutma amaçlı olarak çekilebilir.

Hayvanları kapalı bir alanda tutmayı planlıyorsanız hayvanların büyüyebileceğini ve bulundukları ortamın dışına çıkabileceklerini dikkate almalısınız. Bu açıdan panel çitlerin yüksekliğinin hayvanları güvende tutmak için yeterli olduğundan emin olunuz.