0 (258) 268 36 54 0 (258) 268 36 55 info@atiktel.com

Blog

  • Sümer Mah. 119 Sk. No:14 Merkezefendi /DENİZLİ
  • 0 (258) 268 36 54
  • info@atiktel.com

Raf Teli Faydaları ve Kullanım Alanları


Raf teli perakende satış, ticari depolama, stok oluşturma ve evsel düzenlemeler dahil olmak üzere çok çeşitli fonksiyonlara yönelik bir depolama çözümüdür. Farklı sektörlerden gelen farklı müşteriler için raf teli ortak seçim olabilir. Bunun sebebi raf tellerinin hafif olması ve çok farklı büyüklüklerde satın alınabilmesidir.

Faydaları


Kurulumu zor olan diğer depolama sistemlerine nazaran raf teli istediğiniz konuma rahatlıkla yerleştirilebilmektedir. Metal rafların kullanılması ilerleyen yıllarda da yapılan yatırımın karşılığını verecektir. Kaynağından tutun da yapısal dizaynına kadar özel olarak yüksek kalitede üretilen raf telleriniz üst düzeyde bir sağlamlık sunacaktır.

Tek bir satın alım ile hayat boyu kullanılabilen bu depolama çözümü ayarlanabilir özelliktedir. İşletmeniz için raf telleri ile dikey çözümler oluşturabilir ve işyeriniz büyüdükçe depolama kapasitenizi de artırabilirsiniz.

Her bir tel arasında bulunan geniş açıklık sayesinde aralarından ışığın ve havanın geçmesi için geniş bir alan söz konusudur. Bu özelliği sayesinde toz oluşması için çok az bir yüzey kaldığı için çalışanlarda alerji ihtimalini düşürür.

Temiz, açık ve havalandırması olan bir raf teli sistemi malzemelerinizi kuru tutarken ilave ışık aradığınız ürünleri bulmanızı daha kolaylaştırır.

Ürünün çok yönlülüğü ile ihtiyaç duyduklarınızı nerde ihtiyaç duyuyorsanız orada depolamanıza imkan vermektedir. İster büyük ister küçük bir işletme olsun, örneğin bir fırını örnek düşünürsek, gerekli olan depolama ve sergileme alanları için raf teller son derece verimli bir çözüm sunmaktadırlar.

Kullanım Alanları  


Yukarıda da belirtildiği gibi, Atiktel ürünlerimiz arasından raf tellerini seçmenizin birçok faydası mevcuttur. Bu açıdan raf tellerinin kullanım alanlarına yönelik olarak birkaç popüler örneği bu noktada paylaşmak isteriz.

Ticari kullanımlarda özellikle bazı stok ürünler sürekli olarak getirilmekte, yerleri değiştirilmekte ve tekrardan kullanıma gönderilmektedir. Bu sürece raf teller son derece yardımcı olacaklardır. Örneğin raflara arkadan yükleme yapılıp önden alınması söz konusudur. Stok odasındaki depolama kapasitesini ve görünürlüğünü artırarak İlk Giren İlk Çıkar yönteminin daha kolay uygulanması söz konusudur.

Satış noktalarında da raf teller yoğun bir şekilde kullanılmaktadır ve estetik bir görünüm sunmaktadırlar.

Evlerdeki kullanımı genellikle çamaşır yıkanan yerlerde ve odalarda olmaktadır. Katlanabilen sistemleri ile yerden de tasarruf sağlayan raf telleri tekstil ürünlerinin yerleştirilmesi için çok uygundurlar.